Botoks Uygulaması

Botoks Nedir

Botoks Nedir

Botoks, son zamanlarda kişilerin sık başvurduğu güzellik tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Botoks, kırışıkları ve ince çizgileri yok etmek için en güvenilir ve en kolay kullanılan işlemdir. Clostridium Botulinum isimli bakteriden elde edilen botoks, aslında bir ekzotoksindir. Hem erkeklerin hem de kadınların çeşitli nedenlerden dolayı yüzlerinde kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Söz konusu kırışıklıkların en temel nedeni yaşlılıktır. Ancak yaşlı olmayan kişilerde de kırışıklık problemine rastlandığını ifade edebilmek mümkündür. Bu nedenle yüzünde kırışıklık problemi olan tüm kadın ve erkeklerde botoks işlemi oldukça rahat bir şekilde uygulanabilir. Botoks estetik dışında aşırı terleme, migren ağrıları, diş gıcırdatma ve servikal distoni gibi kas hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Botoks Nasıl Etki Eder

Botulium toksini sinirler ve onların uyardığı kaslar yada terbezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici olarak durdurarak etkisini gösterir. Botoks tüm kaslara etki etmemektedir.

Botoksun başlıca uygulama alanları aşağıdaki gibidir:

Göz Çevresine Botoks Uygulaması

Yüz Botoksu

Üst yüzde bulunan alın çizgilerinin giderilmesi için botoks uygulaması yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra düşük kaşların kaldırılması, kaz ayaklarının yumuşatılması, şakakların gerilmesi, göz çevresinin gerilmesi ve burun kenarlarındaki çizgilerin silinmesi gibi konularda da botoksdan faydalanabilmektedir.

Çenedeki kırışıkların giderilmesi, Çene konturunu kaldırma için çenenin kenarlarına yapılan botoks uygulaması ile yüz ovalinin toparlanması sağlanır ve çene çok daha belirgin bir hale gelir.

Alın Bölgesine Botoks Uygulaması

Kaş Arası Botoks

Üst yüz kısmında bulunan kaş arası botoksun uygulandığı bir diğer alandır. Yüz de en fazla kırışıklık kaş arasında yer almaktadır. Botoks uygulaması ile söz konusu kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür.

Dekolte

Botoksun kullanıldığı bir diğer yer ise dekoltedir. Bu bölgeye detoks yapılması durumunda ciltte parlama, ışıltı etkisi ve gerginlik meydana gelebilmektedir.

Botoks ile Hiperhidrozis Tedavisi

Kırışık azaltmanın yanı sıra botoks, aşırı terleme (hiperhidrozis) tedavisinde de kullanılmaktadır. Ter bezleri ile sinir uçları arasındaki ileti durdurularak ter bezlerinin çalışması azaltılabilmektedir. Aşırı terleme problemi pek çok kişinin sosyal hayatını ciddi anlamda etkileyen bir problemdir. Genellikle koltuk altı bölgesinde meydana gelen aşırı terleme problemi botoks ile ortadan kaldırılabilmektedir.

Botoks Sonrası Kaş Bölgesi Kırışıklıklarının Giderilmesi

Botoksun Etkisi Ne Zaman Başlar

Botoks işlemi ortalama 15-20 dakika sürer,kişi uygulama sırasında herhangi bir acı yada ağrı hissetmez, aynı gün işlerine kaldığı yerden devam edebilir.Botoksun etkisi 48 saat ile 72 saat aralığında başlar. Maksimum etkiye ise 15.gün içinde ulaşır.

Botoks Öncesi ve Sonrası Görünümü

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürer

Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan botoksun etkisi 4 ay ile 6 ay arasında sürmektedir. Tekrarlanan uygulamalar ile süre 8 ay ile 10 aya kadar uzar. Koltuk altındaki terleme problemini ortadan kaldırmak için kullanılan botoks uygulamasının ise etkisi 10 ay ile 12 aya kadar sürebilmektedir.

Botoksun Yan Etkileri Var Mıdır

Botoks işlemi en fazla 15-20 dakika sürer.kişi uygulama sırasında herhangi bir acı yada ağrı hissetmez, aynı gün işlerine devam edebilir. Botoks tedavisi sonrası 1-2 saat dik durulmalı, öne eğilmekten kaçınılmalı, enjeksiyon bölgesi kasları çalıştırılmamalı, bir gün boyunca sıcak su ile duş, sauna, yüzme ve diğer egzersizlerden kaçınılmalıdır. .Uygulama sonrasında enjeksiyon bölgelerinde hassasiyet, şişlik ve kızarıklık meydana gelebilmektedir. Söz konusu şikayetler hızlıca ve kendiliğinden düzelir.

Botoks Fiyatları 2021

Botoks fiyatları, tedavi edilmek istenen bölgeye ve duruman göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kişilerin botoks fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için merkezimiz ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Cosmoline olarak Tarsus’da çok çeşitli botoks uygulamaları yapmaktayız, botoks ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınız için bize 0 (324) 614 66 88 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.