HydraFacial

HydraFacial Tarsus

HydraFacial, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen non-invaziv, ablatif olmayan cilt yüzey kaplaması yöntemidir. İnce çizgilerin, kırışıklıkların, tıkanmış ve büyümüş gözeneklerin, yağlı ciltlerin, hiper pigmentasyonun ve kahverengi lekelerin görünümünü iyileştirebilmektedir.

HydraFacial, ölü deri hücrelerini kaldırmaya yardımcı olan cilt yenileyici olarak yapılandırılmış özel bir uç aracılığı ile cilde oksijen ve vitamin içeren, hydradermabrazyon adı verilen bir sıvıyla, cildin soyulmasını sağlayan yeni bir teknoloji kullanmaktadır. Ayrıca, tüm ölü cilt hücrelerini, makyajı, yağı ve tıkanmış gözeneklerde sıkışan kirleri emen “vorteks teknolojisi” olarak adlandırılan güçlü bir vakum işlemi uygulanmaktadır. Suyun basıncı, cilt soyma ucu ile fiziksel kazımalar ve vakum emişi ile kombine edildiğinde, bu son derece yumuşak, cilt yenileyici bir işlem haline gelir.

Hangi Cilt Tipleri İçin Uygundur?

HydraFacial tüm cilt tiplerinde kullanılmaktadır. Özellikle de hassas ve yaşlanan ciltler için mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda kolajeni uyarmak için mikrodalga teknolojisi kullanılmaktadır. HydraFacial, hassas ciltleri olan ya da mikrodermabrazyona kıyasla kızarıklık eğilimi gösteren, cildi pul pul dökmek için kristaller ya da elmas ucu kullandığı için hassas ciltli kişiler için çok daha uygundur.

Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

HydraFacial, yaşı ne olursa olsun, her yaş grubu için iyi bir seçenektir. Tüm cilt tipleri ve cilt renkleri için güvenli ve etkilidir.

HydraFacial Tedavisi Nasıl Uygulanır?

HydraFacial tipik olarak dört adımdan oluşur: Temizleme ve eksfoliyasyon, glikolik soyma, ekstraksiyonlar ve serum infüzyonu. Dört basamağın hepsi cildin derinlemesine temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Ortalama 25 ila 90 dakika arasında sürer. Yan etkisi yoktur ve iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur.

HydraFacial Nasıl Uygulanır

HydraFacial Nasıl Etki Eder?

İlk tedaviden sonra cildin parlaklığı artmakta ve gözenekler belirgin bir şekilde küçülmektedir. Cilt yüzeyi daha yumuşar ve nemlenir, şişkinlik azalır. İnce çizgiler ve kırışıklıklar, su ve besleyici açıdan zengin olan bu serumla daha az görülür hale gelir. Her seans sonrası bu etkiler artar. İnce çizgiler, kırışıklıklar ve koyu lekeler, uzun vadede belirgin şekilde azalır. Genel olarak 6 seans uygulansa da kişinin ihtiyacına göre farklılık gösterir.

HydraFacial, cilde parlaklık vermek üzere uygulanan bir cilt parlatma işlemidir. Cildi parlatmak için özel vorteks teknolojisi kullanılır.

Vortex Temizleme ve Hydrapeel Eksfoliyasyon: HydraFacial’in bu basamağı ölü hücreleri cildin yüzeyinden su bazlı eksfolasyon yoluyla çıkarmak için tasarlanmıştır. Ayrıca, bu ilk adımın faydası serumun cilde alınmasıdır. Serum, küçük partiküller için bir tutkal gibi hareket edebileceği için cilt bakımı bileşenlerinin nüfuz etmesini bloke edebilir ve gözeneklerin tıkanmasını arttırır.

Gözenek Gevşemesi: HydraFacial’in ikinci basamağı, gözenekleri hafif bir salisilik ve glikolik asit karışımı ile infüze etmektir. Bunlar, gözenek temizleme için ortak maddelerdir ve genellikle iltihaplı sivilceye neden olan gözenek tıkaçlarını gevşetme kabiliyetleri nedeniyle anti sivilce cilt bakım ürünlerinde bulunurlar.

Gözenek Çıkarma: Bu işlem aşamasında, gevşemiş gözenek tıkacı ve kirler, HydraFacial aplikatörün vorteks temizleme etkisi ile kir ve diğer parçacıkların derhal emilmesi ile birleşince çıkarılır. Bu adım derinin derinlemesine temizlenmesini sağlamak, gelecekteki akne kopmalarını azaltmak ve yararlı cilt bakım bileşenleri ile arttırmak içindir.

Serum Füzyonu: Son adım, cildi peptitler, antioksidanlar ve hiyalüronik asit ile infüzyon etmeyi içerir. Bu kimyasalların cilt sağlığını çeşitli şekillerde geliştirebildiği bir çok klinik araştırmayla kanıtlanmıştır. Örneğin, antioksidanlar cilt hücresi yapıları için gerekli yapı taşlarını temin ederken, peptidler cilt hasarını onarmaya yardımcı olur. Ayrıca, hiyalüronik asit, kısa süre içerisinde, tedavi alanına nem çekerek kırışıklıkların görünümünü azaltabilir.

Ek Hidrafakial Tedaviler: HydraFacial, antioksidanlar ve hiyalüronik asit ile genel temizlik ve infüzyona ilaveten cilde ilave kimyasallar sağlamak için kullanılabilir. Örneğin, cihaz kırışıklıkları azaltmak ve sağlıklı hücrelerin büyümesini arttırmak için cilde büyüme faktörleri sunacak şekilde ayarlanabilir. Hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak, tedavi planında başka değişiklikler yapılabilir.

HydraFacial Yan Etkisi

HydraFacial’ın Yan Etkisi Var mıdır?

HydraFacial çoğu hastada önemli yan etkilere neden olmaz. Lazer teknolojisinin aksine, bu makine cilt hücrelerini buharlaştırmaz. Bu nedenle kabuklanma veya ciddi iltihaplanma yaygın bir endişe değildir. HydraFacial, tüm cilt tipleri için idealdir ve hiperpigmentasyon, yağlı / tıkanmış gözenekler, ince çizgiler ve kırışıklıkları hedef alır.