Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Tarsus

Cilt bakımı erken yaşlardan itibaren ön planda tutulmalıdır. Günümüzde hava şartları, sigara, stres, beslennme bozuklukları, alkol gibi etkenler cilt bakımını daha da önemli hale getirmiştir. Cilt bakımındaki amaç cildin sağlığıdır. Ciltte oluşabilcek sorunlar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yaşlanmanın, sarkmaların, lekelerin, kırışıklıkların önüne geçip engelleyebilmek yada geciktirebilmek için ortalama ayda bir defa profesyonel cilt bakımı yeterli olacaktır. Cilt bakımı cinsiyet ayrımı gözetmeksizin doğru ürünler kullanılarak uzman ellerde yapıldığı takdirde cildin yaşlanmasını geciktirebilecek en etkin sistemdir. Cilt bakımı 1-1,5 saat süren bir uygulamadır. Akneli cilt bakımı, siyah nokta temizliği, lekeli cilt bakımı, olgun cilt bakımı, kırışıklarda anti aging etkili özel uygulamalar gibi farklı çeşitleri vardır.

Medikal Cilt Bakımı

Düzenli Cilt Bakımı

Cilt temizlenerek tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücreler ve siyah noktalardan arındırılır. Nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle canlı bir görünüm ortaya çıkar. Temiz cilt daha sıkı, bakımlı görünür. Cilt tonu her alanda eşit ve lekesiz, aknesiz cilt daha pürüzsüz ve genç görünümdedir. Ayda bir kez yapılan temel cilt bakımı cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Kullanılan anti aging ürünlerin emilimini artırır. Lekeleri azaltır ve akneler tedavi edilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cilt bakımı yaptıran kişilerin ortamın temizliğine, kullanılan gereçlerin (sünger, havlu, fırça v.b) temizliğine ve cilt bakımında kullanılan ürünlerin ne olduğuna dikkat etmeleri önemlidir. Kullanılan ürünler cilt ph sı ile uyumlu, etkinliği kanıtlanmış, alerjen ve kanserojen madde içermeyen, sağlık bakanlığınca onaylanmış ürünler olmalıdır.

Medikal Cilt Bakımı Tarsus