Ozon Sauna

Ozon Sauna

Ozon Buhar Tedavi (Sauna) Nedir

Ozon, 3 oksijen atomunun bir araya gelerek oluşturduğu bir gazdır. Oda sıcaklığında renksiz oksijene göre çok güçlü okside ve etkili dezenfekte etme özelliğine sahiptir. Ozon Buhar Tedavi, başımızın dışarıda kaldığı bir sauna kabini içine verilen ozon gazının tüm cildimizden emiliminin sağlanmasıdır. FAR-INFRARED sauna kabinleri bu etkiyi en az 2-3 kat arttırır. Infrared ışınlar vücuda en yararlı ısı kaynağıdır. Ağrı giderici, yağ yakıcı ve selülitleri yok edici özellikleri ile bilinen bu ışınlar ozon buharının yağları parçalayan ve toksin attıran etkilerini ikiye katlamaktadır.

Günümüz yaşam koşullarında bedenimizin hor kullanılması, hava kirliliği, radyasyon, kimyasal katkı maddeleri, yetersiz ve eksik beslenme gibi faktörler vücudumuzda geri dönüşümsüz bir hasara yol açmakta ve bir çok toksinin vücudumuzda birikmesine neden olmaktadır. Ozon Buhar Sauna tedavisi bu birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder. Buhar ile ozonun kullanılması, buharın vücudu sarması ile birlikte gözenekler açılır ve cildin 4-6 mm altına nüfuz eden ozon kan dolaşımını hızlandırır, böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşılır. Lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi çok önemlidir, Ozon Buhar Saunası bunu sağlamak için en kolay yoldur.

Ozon Buhar (Sauna) Uygulaması Nasıl Yapılır

Tek kişilik bir kabin içine baş kısmımız dışarıda kalacak şekilde girilip oturulur. Boyun bölgesine ısı, buhar ve gazların dışarı kaçmasına engel olmak için havlu sarılır. Uygulama yapılacak kişi kabin içinde çıplak veya bikini mayo ile olmalıdır. Seans sonrası kabin dışında beden ısısı normale gelene kadar bir süre beklenir, daha sonra duş almadan giysiler giyilir. Duş uygulamadan 1-2 saat sonra alınmalıdır çünkü cilde temas eden gazların deriden tam olarak emilmesi ve bedenin normal ısısına dönmesi için gereklidir. Ozon saunaya gelmeden önce terleme yoluyla çok sıvı kaybedileceği için bol sıvı alınmaldır. Uygulama haftada 1-2 seans olarak başlar, 12-15 seans uygulama yapıldıktan sonra ayda 1 seans uygulaması ile devam edilir.

Ozon Sauna Faydaları

Ozon Saunanın Faydaları Nelerdir

Detoks Etkisi: Soluduğumuz hava, yediklerimiz ve içtiğimiz su ile toksinler ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler. Vücudumuzda depolanan toksinler ve kimyasallar (tarım ilaçları, ağır metaller, ilaç artıkları) yavaş yavaş sağlıklı doku ve hücreleri yok eder ve bu durum hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın nedenidir. Ozon Buhar Tedavi vücudumuzu bu toksinlerden arındırarak sağlıklı hücre ve dokuların oluşumunu sağlar.

Zayıflama Etkisi: 30 dakikalık bir seans sırasında 450-600 kalori yakılır. Ozon Buhar Tedavi, hızlı kalori yakma özelliğinden dolayı, hem yağ yakımını arttırarak hem de toksin yükünü azaltarak daha rahat kilo vermemizi sağlar, böylelikle bölgesel yağlanma fazlalıklarından kısa sürede kurtulmada olumlu etkileri gözlenir. Her ozon terapi seansı sonrası 500 gr kilo kaybı yaşanır.

Selülitlere Etkisi: Özellikle bacaklardaki kılcal damarlarda kan dolaşımının azalması ve dolayısıyla gerekli oksijenlenmenin sağlanamaması nedeniyle oluşan selülitlerin tedavisinde ozon buharının başarılı sonuçları vardır. Başka birşey yapmadan 12-15 seans da selülitlerinizin en az %80’ine elveda diyebilirsiniz.

Cilt Sağlığına Etkisi: Ozon buhar tedavi cildimizin kan dolaşımını hızlandırarak üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücrelerin dökülmesini, alttan genç ve sağlıklı hücrelerin gelmesini sağlar. Böylelikle cildimiz sıkı, genç, pürüzsüz, parlak ve sağlıklı görünüme kavuşur. Ozon buhar tedavi allerji, ekzema, mantar gibi cilt hastalıklarında destek tedavi olarak kullanılır.

Anti-Aging Etkisi: İş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon buhar tedavisine çok hızlı yanıt verir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücut direncini arttırır. Beyin fonksiyonlarını geliştirir. Stresi ve stresin etkilerini yok eder. Hormonal bir denge sağladığından vücuttaki ödemi atar.

Kronik Yorgunluk Sendromu (Fibro Miyalji) da ozon buhar tedavisi önemli değişimler sağlamakta ve hücre seviyesinden başlayarak vücut da hastalığın yol açtığı kötü etkileri anlamlı düzeyde gidermektedir.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanamaz

  • Sıcağa dayanamayanlara,
  • Epilepsi hastalarına,
  • Panik atak hastalarına,
  • Kontrolsüz hipertiroidi olan hastalara ozon sauna uygulanmaz.